آیا صفحات شخصی شما در شبکه های اجتماعی می تواند به کار دندان پزشکی شما لطمه ای وارد کند؟

به عنوان یک دندانپزشک یا در واقع شاغل در هر کسب و کار دیگری، گاهی اوقات جدا کردن زندگی حرفه ای از زندگی شخصی بسیار دشوار می گردد. این برای بیماران شما بسیار مهم است که شما را به عنوان یک انسان واقعی بشناسند، نه فقط به عنوان کسی که دندان هایشان را سوراخ و پر می کند!

از طرف دیگر، امنیت خاطر برای بیماران شما امری حیاتی است، به همین دلیل بهتر است بعضی چیزها بین شما نا گفته بماند. بیشتر افراد حرفه ای در این هنر [بازیگری] به مقام استادی رسیده اند _ آنچه که شما را در محل کارتان می خنداند ممکن است در منزلتان حتی نیش خندی هم بر لبتان ننشاند.

با این وجود به دلیل افزایش تاثیر شبکه های اجتماعی در ارتقاء کسب و کار، بسیار تعیین کننده خواهد بود که بتوانید آنچه را که روی صفحات شخصی و کاریتان اعلان می کنید از هم جدا سازید. مطالب گردآوری شده توسط اعضای تیم نیک پویان در این مقاله تلاشی است برای کمک به شما در این راستا.

dentists and social media Nikpouyan

گام اول این است که متوجه باشید باید بین صفحات شخصی جان اسمیت در face book، twitter و…  با صفحات مربوط به کار [یا مطب] دندانپزشکی دکتر جان اسمیت، تفاوت وجود داشته باشد. اولی برای بازدید های شخصی شما در شبکه های اجتماعی است اما دومی باید عملکرد حرفه ای شما را تبیلغ کند. هر عقیده ای که روی صفحه کاری شما share می شود، باید مربوط به دندانپزشکی باشد، نه نظر شما در مورد تیم های ورزشی مورد علاقه تان یا رستورانی که جدیدا در حوالی منزل شما افتتاح شده!

شما هرگز آنچه را که بیمارانتان به عنوان توهین تلقی کرده و برای آنها سوء تعبیر ایجاد می کند، نمی دانید. حتی ممکن است بیمار شما به خاطر یک شوخی بدتعبیر شده در مورد لوله کش منزلتان، دیگر هرگز به مطب شما مراجعه نکند. با جدا کردن کسب و کار از تفریح، شما اجازه می دهید که مهارت های دندانپزشکی و نه عقاید شخصی شما به نمایش گذاشته شود.

حتی اگر صفحاتتان را در شبکه ها اجتماعی جدا کنید ولی صفحه شخصی شما برای عموم باز باشد، کاری بیهوده خواهد بود. تنظیمات Privacy سختگیرانه روی پروفایل شخصی، برای جدا سازی صفحات شما بسیار ضروری است. مطمئن شوید فقط دوستان و فالوئر های شما می توانند پست های شخصی شما را ببینند و لازم بگفتن نیست، که بیمارانتان نباید جزئی از این گروه ها باشند. در صفحات شخصیتان با دوستان و خانواده تان ارتباط برقرار کنید و در صفحات حرفه ایتان با بیماران و دیگر دندان پزشکان.

خلاصه اینکه، شما می توانید و باید فردی حقیقی باشید، اما آنچه را که در مطب هرگز بر زبان نمی آورید، نباید در پروفایل حرفه ایتان هم گفته شود. همانطور که شما عکس مهمانی آخر هفته دوستان مجردتان را به بیمارانتان نشان نمی دهید مطمئن شوید که آنها این عکس ها را در پروفایل شما در شبکه های اجتماعی نخواهند دید. شما هرگز تصورش را هم نخواهید کرد که تا چه اندازه صفحات شخصی شما می تواند به کار شما لطمه وارد کند. پس سعی نکنید این حقیقت گرانبها را خودتان، آن هم با تجربه ای تلخ به دست آورید.

 

منبع:

برگرفته از مقاله ای در وبسایت dentalgeek